Slow Juicer Modelleri

Yaşamın koşuşturması içinde, sizi her gün ayakta tutan vücudunuza gerekli vitamin ve mineral desteğini sağlayabilir misiniz? Yaşam kalitenizi korumak için gerekli olan vitamin ve mineralleri almanın en pratik yolu slow juicer modelleri ve katı meyve sıkacağı ürünlerinden geçer.

Siz de sebze ve meyvelerin lezzetli sularını kısa sürede sıkan, sizlere tadı damağınızda kalacak içecekler hazırlamada yardımcı olan teknolojileri mutfaklarına getirebilirsiniz. Defya koleksiyonunda yer alan yeni nesil soğuk sıkım sıkacak modelleriyle sebze ve meyve sularının en besleyici haline kolaylıkla erişebilirsiniz. Tüm aileniz için sağlıklı öğünleri bir bardağa sığdırmaya ne dersiniz?

 

Katı Meyve Sıkacağı Nedir?

Meyve ve sebzeleri tüketmenin en pratik yolu onları içecek haline getirmektir. Bu aşamada karşımıza meyve ve sebze sıkacakları çıkar. Kısaca, meyve ve sebzeleri sıvı hale getiren, ezerek suyunu, posasını çıkaran ürünlere katı meyve sıkacağı adı verilir. Ancak her gıda sıkacağı, soğuk ve yavaş sıkım özelliği taşımaz. Diğer bir deyişle, slow juicer anlama gelmez.

Klasik katı meyve sıkacağı modelleri, sebze ve meyveleri yüksek hızda parçaladığı için ortaya ısı çıkar. Bu nedenle oksidasyon başlar ve ısıyla beraber ezilen meyve ve sebzelerin suyunun hemen tüketilmesi gerekir. Oysa slow juicer adı verilen yeni nesil sıkacaklar, diğer cihazlar gibi ısıyla çalışmaz. Gıdaları çok yavaş hareketlerle ezerek su çıkmasını sağlar. Aynı çiğneme hareketine benzeyen sıkma şeklinde, cihazın devir sayısı oldukça azdır. Bu nedenle, meyve ve sebzelerin besin değerleri daha iyi korunur. Yavaş sıkım ile tanınan aletlerin bir diğer adı ise soğuk sıkım meyve sıkacağı veya cold press meyve sıkacağıdır.

 

Katı Meyve Sıkacağı Ne İşe Yarar?

Soğuk sıkım yapan slow juicer modelleri, günümüzdeki son teknolojiyi kullanır. Peki, klasik sıkacaklar ile soğuk sıkım ürünlerin farkı nedir, hangisi ne işe yarar? Bu soruya yanıt verebilmek için slow juicer ürünlerin özelliklerine daha yakından bakmalıyız:

Soğuk sıkım yapan cihazlarda, sebze ve meyvelerin taze tadı, ideal rengi ve kokusu daha iyi korunur.

Soğuk sıkımda çıkan posa çok daha azdır, bu nedenle meyve ve sebzelerden maksimum fayda sağlayabilirsiniz. Üstelik ayrılan posa, başka tariflerde işlevsel olabilir.

Yavaş ve soğuk sıkım yapan meyve sıkacakları, nemi az olan besinleri daha kolay işler. Hızlı makineler ise özellikle nane, buğday çimi, filizler ve lahanaları işlemekte zorlanır.

Slow juicer ürünleri, eski tip meyve sebze sıkacaklarından çok daha sessizdir.

Adı yavaş olsa da, soğuk tip sıkma yapan cihazlar, su santrifüj sistemi ile çalışan hızlı katı meyve ve sebze sıkacağı modellerinden çok daha kısa sürede işlemini tamamlar.

Klasik cihazlarda, sıkma işlemi sırasında, ısı ve oksidasyon devreye girer. Bu da içeceklerin raf ömrünü kısaltır. Yeni nesil soğuk sıkım modellerde sıkılan meyve ve sebze suları, doğru saklama koşullarında saatlerce tazeliğini ve besleyiciliğini korur.

 

En İyi Katı Meyve Sıkacakları Nelerdir?

Soğuk sıkım yapan sıkacak ürünler ile besleyici içecekler, tüm aile için hızlı öğünler hazırlamak istiyor ancak en iyi sıkacaklar nelerdir bilmiyorsanız önerilerimiz sizlerle. En iyi juicer ürününü bulabilmek için seçim yaparken şu sorulara yanıt aramalısınız:

İçeceklerinizi anında tüketebilecek zamanınız var mı, yoksa daha önce yapıp buzdolabında saklamak sizin için daha mı avantajlı?

Zaman zaman gece saatlerinde veya sabahın çok erken vakitlerinde içecek hazırlamanız gerekiyor mu? Diğer bir deyişle, cihazların sesli çalışması sizin için önem arz eder mi?

Uzun ömür, kalite ve besleyicilik sizin için önemli mi?

Eğer içecekleri anında tüketecek vaktiniz yoksa, zaman bulduğunuzda muhafaza edip dilediğinizde tüketmeniz gerekiyorsa, makinelerin gürültüsüz çalışması ve kalitesi sizin için önem arz ediyorsa tercihiniz, slow juicer modelleri olmalıdır. Hem klasik tasarımlardan daha kısa sürede içecek hazırlayan, daha sessiz çalışan hem de daha besleyici sebze ve meyve suları vadeden soğuk sıkım meyve sıkacakları sizin için en iyisi olabilir.

En iyi katı meyve sıkacağı tavsiye ve marka önerisi arıyorsanız, ürün özelliklerini dikkatle incelemelisiniz. Defya, sizlere dünyanın en iyi soğuk sıkım meyve ve sebze sıkacağı markalarını sunar. Tribest, Z star ve Lurch gibi sağlıklı yaşama yardımcı olan dünyanın en ünlü markalarını kolaylıkla bir arada inceleyebilirsiniz.

 

Katı Meyve Sıkacağı ile Hangi Meyveler Sıkılabilir?

Katı meyve sıkacağı tavsiye edenler, genellikle cihazlarla beraber meyve suları sıktıklarından bahsetse de aslında sıkacaklar, sebze suyu hazırlamakta da oldukça marifetlidir. Öyle ki, sadece dakikalar içinde meyve ve sebzelerin sularını çıkararak içecekler hazırlayabilirsiniz. Örneğin, elma ve havuç suyundan karışım yapabilir, enginar ve kereviz suyu içeren bir içecekle güne sağlıklı bir başlangıç yapabilirsiniz. Bunun yanında, sıkacağı kullanabileceğiniz gıdalar arasında; ananas, portakal, armut, nektarin, kavun, pancar da bulunur. Keza, cihazlarla salatalık, kivi, zencefil ve çilek suyu da hazırlayabilirsiniz.

Ancak nişasta içeren meyve ve sebzelerin sıkacaklarla beraber kullanımı önerilmez. Mesela, muz, mango, avokado ve balkabağı hazırlamak için vakumlu blender kullanabilirsiniz. Bunun yanında nar gibi çekirdekli meyveler filtre süzgecini tıkayabileceğinden, sert çekirdekli meyveleri lifli meyvelerle karıştırarak sıkmayı deneyebilirsiniz.

 

Katı Meyve Sıkacağı Nasıl Kullanılır?

Evlerinize alacağınız soğuk sıkım özellikli sıkacaklar ile nefis lezzetleri sofranıza getirebilirsiniz. Detoks sürecinde içebileceğiniz veya gün içinde vitamin almak için tercih edebileceğiniz içecekleri hazırlamak için şu adımları takip edebilirsiniz: (Katı meyve sıkacağı tavsiye edenlerin ilk önerisi, aldığınız ürünün kullanım kılavuzunu dikkatlice okumanız olur. Tavsiyeleri dikkate almalı ve kullanmadan önce yönergeleri gözden geçirmelisiniz.)

İlk olarak, slow juicerda sıkacağınız meyve ve sebzeleri iyice yıkamalısınız. Süzerek kuruttuğunuz sebzeler sıkmaya hazır hale geldiğinde, makineyi güç kaynağına bağlamanız yeterli.

Sıkacağın sıvı ve posa çıkışı sağlayan kısımlarına hazneleri yerleştirmeniz gerekir. (Birçok üründe, örneğin Tribest Slowstar meyve sebze sıkacağı, sıkım sırasında kullanacağınız hazneler, ürün paketinde yer alır.)

Makineyi çalıştırdıktan sonra sıkacağın giriş kısmına sıkacağınız gıdaları tek tek yerleştirmelisiniz. Örneğin zencefil, ananas, çilek gibi meyveleri veya ıspanak gibi sebzeleri bu kısımdan tek tek çekebilirsiniz. Sıkma kısmına yerleştirdiğiniz gıdaları, gerekli hallerde ürün paketinde yer alan aparatla hafifçe itebilirsiniz. Kesinlikle bıçaklı kısma elle müdahalede bulunmamalısınız. (Aparat örneğini Tribest Solostar sıkacak ürünü parçaları arasında görebilirsiniz.)

Makine çalıştıkça, yan kısımdan posaların çıktığını görebilirsiniz. Bu posayı daha sonra başka tariflerde kullanabilirsiniz.

Sıkılan sıvı çıkış kısmından çıkan meyve ve sebze suyunu içecek olarak haznede muhafaza edebilir ve dilediğiniz zaman tüketmek üzere depolayabilirsiniz. (Yoğun içeceklerin daha kolay çıkması için sürahi veya hazneye doldururken, makineyi kısa süreliğine yeniden çalıştırabilirsiniz.)

Tüm işlemin ardında uygun parçaları bulaşık makinesinde, diğerlerini elde yıkayarak yeniden kullanıma hazır hale getirmelisiniz.

Meyve ve sebzelerden içecekler hazırlamak için sıkacak almak istiyor ancak hangi ürünü seçeceğinizi bilmiyorsanız, Defya’nın sizin için özenle seçtiği juicer ürünlerini inceleyebilir, karşılaştırabilirsiniz. Yavaş ve soğuk sıkım özelliği bulunan juicer modelleri arasından dilediğinizi seçerek hemen sipariş verebilirsiniz. Ayrıca, sağlıklı yaşamın en pratik yollarını sizlere gösteren Defya koleksiyonundan sipariş oluşturarak siz de binlerce kişilik Defya Ailesi’nin bir parçası olabilirsiniz.

Defya Ailesi, Tribest ve Lurch marka ürünlerin Türkiye’deki tek yetkili ithalcisi ve dağıtıcısıdır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR