$604.79 KDV Dahil
$604.79 KDV Dahil
$536.63 KDV Dahil
Tükendi
$4,117.20 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün

Blender Modelleri

Mutfaktaki en çalışkan yardımcınız, pratik çalışma arkadaşınız olan blender seti ürünleri, birçok yemeği, içeceği ve püreyi zaman kaybetmeden hazırlamanızı sağlar. Hem zamandan tasarruf vadeden hem de sağlıklı yiyecekleri evde hazırlamanıza imkan tanıyan küçük ev aleti modelleri, her evin ihtiyacıdır. Öyle ki, blender çeşitleri ile besleyici çorbalar, tam kıvamında smoothieler, yemeklere eşlik eden püreler hazırlayabilirsiniz.

Siz de damak çatlatan lezzetler, sağlıklı menüler hazırlarken size eşlik edecek son teknoloji küçük ev aleti çeşitlerini Defya güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz!

Blender Nedir?

Yemek hazırlık sürecinin başrolünde yer alan küçük ev aletlerinden biri olan blender modelleri, katı ve sıvı ham maddeleri homojen bir şekilde karıştırmaya imkan tanır. Üstelik; karıştırma, püre haline getirme ve çırpma gibi güç, hız ve emek gerektiren süreçler, onlarla çok daha zahmetsiz hale gelir. Ürünler, elde kullanılan ve sabit modeller olarak iki kategoride sınıflanır. El aletleri, özellikle çorba gibi akışkan yiyecekleri pürüzsüzleştirmede kullanılır.

Diğer yandan, sabit çeşitlerin en kullanışlı modelleri, sürahi adı verilen çeşitlerdir. Alt kısmında motor bulunduran elektronik ev aletlerinin üstünde sürahi benzeri bir hazne yer alır. Ayrıca, haznenin altında konumlanan keskin bıçaklar sayesinde gıdalar parçalanır. Üstteki kapak ise işlem sırasında sıçramayı önler. Böylelikle hızla yiyecekler hazır hale gelir, ancak etraf kirlenmez.

Mutfakta mutlaka bulunması gereken aletler arasında yer alan blender seti sayesinde, donmuş gıdalar kolaylıkla kırılır, yazın serinletici içecekler hazırlanır. Karıştırma ve püre haline getirme özelliğiyle; detoks tarifleri, bebek mamaları, çorbalar, aperatifler kısa sürede sofrada yerini alır. Özellikle kendi mutfağının şefi olmak isteyenler, en iyi blender seti modellerini tercih ederek yemek yapmayı çok daha kolay bir hale getirebilir.

Blender Nasıl Kullanılır?

Elektronik aletlerin kullanımı modeline göre değişiklik gösterir. Örneğin elektronik ev aleti çeşitlerinin kullanım yönergesi, modeline ve set içinde yer alan parçalara göre farklılaşır. Ancak kullanışlı ve pratik sürahi modellerinin kullanımı için temel bilgileri sizlerle paylaşabiliriz:

Hazneyi motorun üstüne yerleştirerek kullanıma hazır hale getirdikten sonra içine parçalayacağınız gıdaları yerleştirmelisiniz.

En çok parçalanmasını istediğiniz ürünleri ilk önce koymalısınız.

Gıdaları koyduktan sonra kapağı iyice kapatmalı ve sürahi bölümünün doğru takıldığından emin olmalısınız. Ardından güç düğmesine basarak ev aletini çalıştırmalısınız.

Dilerseniz, aleti durdurarak, daha az kesilmesini istediğiniz gıdaları kapağı açmak suretiyle aralarda ekleyebilirsiniz.

Karışım tamamlandığında, sürahiyi dikkatlice tutarak motor kısmından ayırmalı ve servis etmelisiniz.

Kullanım sırasında sert hamlelerden kaçınmalısınız.

Alet güç kaynağına takılıyken hazne içine kesinlikle elinizi sokmamalısınız.

Blender seti ürünlerinin kullanım detayları, modellere göre değişiklik gösterir. Bu nedenle, seçtiğiniz ürünün kullanım kılavuzunu tüm detaylarıyla okumalısınız. Detaylarda küçük farklar yer alsa da, kullanım sırasında uyulması gereken kesin kurallar mevcuttur:

Aleti, her kullanımın ardından temizlemeli ve iyice kuruduktan sonra yeniden kullanmalısınız.

Güç düğmesine basmadan önce tüm blender parçalarının tam olarak takıldığından emin olmalısınız.

Hazneye çok sıcak ürünler yerleştirmemelisiniz.

Eğer uygun değilse, (ürününüzün kullanım kılavuzundan kontrol edebilirsiniz) hazneyi dondurmaktan kaçınmalısınız.

Çok katı maddeleri parçalarken güç devrini yavaş yavaş artırmalısınız.

Aleti, kesinlikle kapakları açıkken çalıştırmamalısınız.

Ev aletlerini düz zemin üzerinde kullanmalısınız. Eğimli veya ıslak zemin üzerinde çalıştırırken titreşim nedeniyle kazaların olabileceğini aklınızda tutarak dikkatli davranmalısınız.

İşte bu kadar, küçük detaylara dikkat ederek elektronik ev aletlerinden yüksek verim alabilir ve uzun süre sorunsuz kullanabilirsiniz. Eğer seçtiğiniz ürünün kullanım kılavuzunda farklı kullanım önerileri yer alıyorsa, ürününüz için özel olan o yönergeyi dikkate almalısınız.

Blender Ne İşe Yarar?

Elektronik ev aletleri, yaratıcı tarifler hazırlamanıza, sağlıklı meyve ve sebzeleri farklı reçetelerle çok daha lezzetli bir hale getirmenize, aklınıza gelecek her yiyeceği karıştırmanıza yardımcı olur. Blender seti ile neler yapabileceğiniz hayal gücünüze göre değişir ancak yapabileceğiniz temel işlemleri şöyle sıralayabiliriz: Sadece dakikalar içinde katı meyve ve sebzelerden nefis smoothieler hazırlayabilirsiniz.

Ara öğünün yıldızı olacak pürüzsüz karışımlar hazırlamak için çeşit çeşit alet kullanmanız gerekmez. Katı gıdaları akışkan hale gelecek kadar küçük parçalara ayırabilir, rendeleyebilir, sıvı gıdaları homojen bir şekilde karıştırabilirsiniz. Buz gibi kırılması zor parçaları kolaylıkla küçük parçalara bölebilir, içecekler ve kokteyller için hayal gücünüzü kullanabilirsiniz. Hamurlarınızı kolaylıkla hazırlayabilir, ipeksi kıvamda homojen hamurlar elde edebilirsiniz.

En sert tahılları veya küçük taneli bakliyatları zaman kaybetmeden öğütebilirsiniz. “Blender ne işe yarar” sorusunun yanıtı aslında setin içeriğine ve kalitesine göre değişir. Zira, sadece güçlü motora ve keskin bıçaklara sahip olan küçük ev aletleri bu işlemleri en iyi şekilde gerçekleştirebilir. Dolayısıyla, mutfak yolculuğunuzda sizi yarı yolda bırakmayacak bir çalışma arkadaşına sahip olmak için en iyi elektronik aletleri tercih etmelisiniz.

Blender Parçaları Nelerdir?

Mutfağınızın yıldızı olacak elektronik aletlerin ana parçaları arasında motor bölümü, kontrol paneli ve geniş sürahi haznesi başrolde yer alır. Motor bölümü sürahi tipi ürünlerin en altındadır ve ön kısmına kontrol alanı yerleşir. Buradaki düğmeler üzerinden bıçakların hızını ve işlemi seçebilirsiniz.

Üstte ise hazne vardır. Ek olarak, her hazne kolaylıkla kilitlenebilir bir adet kapak bulundurur ve kolay tutuş için bir de tutma sapına sahiptir. Diğer yandan, gıdaya direkt temas eden blender parçalarının dayanıklı, sağlıklı ve güvenli olması oldukça önemlidir.

Örneğin, hem haznenin hem de kapak bölümünün BPA içermemesi gerekir. Ayrıca, kolay kırılmaması ve dayanıklılık göstermesi için özel temperli malzemeler tercih edilir. Ayrıca, haznenin içinde, en alt kısımda güvenli bıçaklar bulunur.

Kalın ve güçlü olması gereken blender parçaları, hazneye zarar vermeden, motorun tüm gücünü kesim işlemi için kullanmalıdır. Bıçakların hangi malzemeden yapıldığı, şekli ve sayısı ise modele ve ürünlerin kalitesine göre değişiklik gösterir.

Vakumlu olarak adlandırılan modellerin, hazne bölümünde yer alan vakum pompasını hemen ayırt edebilirsiniz. Vakum özelliği sayesinde gıdaların hava ile teması minimize olur. Böylelikle, daha pürüzsüz, daha fazla vitamin ve mineral içeren, daha uzun süre taze kalabilen, daha az baloncuk içeren yiyecek ve içecekler kısa sürede hazır hale gelir.

Vakumlu blender parçaları arasında, take away özelliğinin kullanılmasını sağlayan taşınabilir sızdırmaz kapaklar da bulunur.

En İyi Blender Markaları Nelerdir?

Söz konusu elektronik mutfak aletleri ve sağlıklı yaşama katkı sağlayacak pratik ürünler olduğunda, en iyi markaları Defya’da bulabilirsiniz. Uzun garanti süresi bulunan, kullanışlı özellikleriyle elektronik ev aletlerinden beklentilerinizi karşılayacak, hızlı ve güçlü, en iyi blender için siz de Defya kalitesini tercih edebilirsiniz.

Üstelik Defya koleksiyonunda elektronik aletlerin yanında, hazne gibi kimi parçaları da satın alabilirsiniz. Defya, her kullanıcının profesyonel desteğe ihtiyaç duyduğu ve kendi mutfağının şefi olduğu bilinciyle ürünlerini seçer. Güveninize layık olmak için her markanın kalite standartlarına uygunluğunu teyit eder ve memnuniyet garantisiyle sizlerle buluşturur.

Öyle ki, Defya seçkisinde, dünyanın farklı ülkelerinde üretilen, farklı avantajlar sunan en iyi blender seti ürünlerini bir arada görebilir, kolaylıkla karşılaştırabilirsiniz. Defya’nın en sevilen blender seti modelleri arasında, Blendtec Profesyonel Blender ilk sırada yer alır.

Ayrıca, Blendtec Paslanmaz Çelik Blender gibi işlevsel mutfak aletlerinin yanı sıra Tribest Vakumlu Blender gibi kullanışlı seçenekleri de Defya ayrıcalıklarıyla hemen sipariş verebilirsiniz. İster sağlıklı yaşamı kolaylaştıran içecekler ister sofranıza tat katacak soslar hazırlamak için ürün seçin… Sizin için en iyi blender çeşitlerini

Defya’da bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Siz de Defya’ya özel avantajlar ile dünyanın en güçlü ve pratik elektronik mutfak aletlerini hemen sipariş verebilir, mutfağınızda çalışkan bir yardımcıya yer açabilirsiniz!

Defya Ailesi, Blendtec ve Tribest marka ürünlerin Türkiye’deki tek yetkili ithalcisi ve dağıtıcısıdır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR