Ekmek 

Mutfakta çeşit çeşit hamur ile en iyi sonuçları almak şimdi çok daha kolay! Hamur mayalama makinesi sayesinde siz de kolayca hamur hazırlayabilir, ideal nem ve sıcaklık ile mükemmele ulaşabilirsiniz. Mutfak işlerini kolaylaştıran yardımcıları sizlerle buluşturan Defya, çörek ve ekmek mayalama makinesi ile mutfağınızın gözdesi olacak elektronikleri sunmaya devam ediyor. Üstelik çok yakında Defya’nın ekmek yapmaya yardımcı ürünleri arasında pişirmede kullanabileceğiniz ekmek makinesi de olacak. Gelin Defya Ailesi’nin en yeni üyelerini beraber tanıyalım, mayalamadan pişirmeye dek sizlere destek olacak cihazlara keşfedelim!

 

Ekmek Mayalama Makinesi ile Evde Taze Ekmek Lezzeti

Mükemmel fermantasyon için iki belirleyici var, sıcaklık ve nem. İşte ekmek veya hamur mayalama makinesi olarak andığımız ürün, bu etkenleri tam olarak kontrol edebilmenizi sağlıyor. Bu sayede kusursuz kıvam, her seferinde aynı sonuç ve dolayısıyla spesiyaliniz olacak tarifler elde edersiniz. Dahası, hamur işlerinde reçetenin mükemmel uygulanmasını sağlayan mayalama cihazı sayesinde yapabilecekleriniz ekmekle sınırlı değil. Onunla pizza hamuru kabartabilir, kombucha ve turşu gibi fermente gıdalar hazırlayabilir, hatta yoğurt bile mayalayabilirsiniz. Ürün sayesinde, sürekli “hamur kabardı mı?”, “maya tuttu mu?”, “yoksa ekşidi mi?” endişesi duymanız gerekmez. Doğru koşullar ile sonuçların harika olacağından emin olabilirsiniz. Sonuç her seferinde fırın kalitesinde olacak, şüphe duymamalısınız.

 

Yoğurt Mayalama Makinesi Olarak da Kullanabilirsiniz!

Hamur mayalamaya yardımcı olan cihazı dilerseniz yoğurt mayalama makinesi olarak da kullanabilirsiniz. Kefirden yoğurda kadar farklı süt ürünlerini ideal ısıda fermente etmenizi sağlayacak makine sayesinde katkı maddesi içermeyen, tamamen doğal sonuçlar elde edebilirsiniz. Mayalama ünitesi, sütü yoğurda dönüştürmek için gerekli olan sıcaklığı mükemmel bir şekilde kontrol eder. Sonuç olarak, evde yoğurtlarınızı kolayca yapabilirsiniz. Çocuklarınızın, misafirlerinizin, sevdiklerinizin severek tüketeceği “taş gibi” yoğurtları evde hazırlamak şimdi çok daha pratik. 

 

Hamur Mayalama Makinesi ile Pratik Çözümler

Brod and Taylor markası tarafından tasarlanan ve Defya ayrıcalıkları ile tüketicilere sunulan hamur mayalama makinesi, derece derece sıcaklık kontrolü sağlar. Dahası katlanabilir özelliği sayesinde kullanılmadığı zamanlarda yer kaplamaz. Onu kullanmadığınızda kolaylıkla demonte edebilir ve toplamda yalnızca 8 cm kalınlığındaki levhalar halinde muhafaza edebilirsiniz. Yaşamı pratikleştiren ürün, mutfakta favoriniz olmaya aday!

 

Yavaş Pişirici Özelliğini Kullanın, Hayata Yer Açın

Mutfak işlerinden yaşama vakit kalmadığından şikayet ediyorsanız mayalama makinesi tam size göre! Yavaş pişirici özelliği de bulunan Brod and Taylor mayalama makinesi, alüminyum pişirme tabanı üzerine yerleştirilen çelik tencerelerdeki yemekleri ağır ağır pişirebilir. Yavaş ve kendi suyunda pişen yemeklerin lezzetini vaadeden slow cooker, 90 dereceye kadar sıcaklık sağlar. Tek yapmanız gereken yemeği tencere ile üniteye koymak ve kapağını kapatmak. Ünitenin ısı ayarını yaparak başından ayrılabilirsiniz. Katlanır mayalama ünitesi gözetimsiz kullanım için onay sahibi. Bu sayede geceden ünite içine yerleştirdiğiniz yemekleri sabah pişmiş olarak bulabilirsiniz. İşe giderken pişirmeye hazırladığınız yemeğin geldiğinizde sıcacık sizi beklemesini sağlayabilirsiniz. Ancak eğer gözetimsiz kullanacaksanız ürünün kullanım kılavuzunu dikkatle okumayı ve güvenlik talimatlarına birebir uymayı unutmamalısınız. 

 

Mayalama Makinesi ile Neler Yapabilirsiniz?

Mayalama ünitesi ile ekmek mayalayabilirsiniz. Ayrıca çörek ve pizza hamurlarını ideal şekilde kabartabilir, tarhana ve ekşi maya gibi hazırlıklarınızı kolaylıkla yapabilirsiniz. Turşu, kefir, yoğurt, pancar kvass, kombucha gibi mayalı yiyecek ve içecekleri ideal ısı derecesinde olgunlaştırır, mükemmel sonuç elde edebilirsiniz. Üstelik hamur mayalama makinesinin bir diğer fonksiyonu yavaş pişirme. Bu sayede ürünle tencere yemekleri pişirebilir, özellikle yavaş pişerek lezzet kazanan et yemeklerinde tandır formuna erişebilirsiniz. 

 

Mayalama Ünitesi Kullanmanın Faydaları

Evde her türlü hamur işi, fermente ürün yapmanıza imkan tanıyan mayalama ünitesi, profesyonel sonuçlar elde etmenin sırrıdır. Peki madde madde mayalama cihazı kullanmanın faydalarını öğrenmek ister misiniz? 

  • Mayalama makinesi kullanmanın ilk faydası evde doğal, katkısız yoğurt, kefir ve turşu gibi ürünler yapabilmenin mümkün olması. Cihaz sayesinde daha iyi sonuçları garanti altına alabilirsiniz. 
  • Evinizde glütensiz, sütsüz, şekersiz hamur işleri denemekten çekiniyorsanız, özel tarifleriniz için kolaylaştırıcı olarak mayalama cihazını tercih edebilirsiniz. Isı kontrolü ve nem sağladığı için mayalanmayı kolaylaştıran araçla, riskli reçetelerden etkili sonuç almayı kolaylaştırabilirsiniz. 
  • Tarhana, kefir, yoğurt gibi mayalanma gerektiren geleneksel tarifleri hamur mayalama makinesi ile hayata geçirebilirsiniz. Ayrıca kombucha, pancar kvass gibi yeni nesil tarifleri denemek için de cihazın özelliklerini kullanabilirsiniz. 
  • Kullanmadığınızda katlayarak kaldırabilir, yerden tasarruf edebilirsiniz. 
  • Mayalama ürününü sıradan bir ekmek makinesi ile karıştırmamalısınız. Onunla mayalamanın yanı sıra yavaş pişirme yapabilir, sulu yemek ve güveçlerinizi kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. 
  • Ürünü balkona, terasa, bahçeye, dilediğiniz yere taşıyabilirsiniz. Bu sayede koku yapan yemekleri dışarıda pişirme opsiyonunu da sizin! Ayrıca mutfağı olmayan ofis gibi alanlarda pişirme için tek ihtiyacınız olan bir elektrik bağlantısı. Yavaş pişirici fonksiyonunu kullanarak dilediğiniz her yerde ağır ağır pişmiş yemeklerin lezzetini tadabilirsiniz. 
  • Ünite içine konan tencere ile pişirme sağladığı için temizliği çok kolaydır. Keza uzun ömürlüdür. Eskidiğinde tencerenizi değiştirerek üniteyi kullanmaya devam edebilirsiniz. Diğer taraftan evinizdeki çelik ve döküm tencereleri ünite ile kullanabileceğiniz için ekstra bir pişirme kabı maliyeti gerekmez. Makineye uygun olan tencereleri kolaylıkla ünite içine yerleştirerek kullanmayı sürdürebilirsiniz. 
 

Ekmek ve Hamur Mayalama Makinesi Nasıl Kullanılır?

Ekmek mayalama makinesi, beyaz ekmekten kepekli ekmeklere ve hatta glütensiz ekmeklere kadar birçok farklı ekmek hamurunu mayalar. Kullanmak için yapmanız gereken hamur malzemelerini ekleyerek homojen bir hamur yoğurmaktır. Sonrasında hamuru mayalama ünitesine koyarak kontrol paneli üzerinden ısı ayarı yapmanız gerekir. Doğru ayarın ardından ünitenin kapağını kapatarak ideal ortamı oluşturabilirsiniz. Belirlediğiniz ısı ve şartlarda mayalanan hamuru alarak pişirmeye geçebilirsiniz. 

Benzer şekilde üniteyi yoğurt mayalama makinesi olarak kullanacağınız zaman da yapmanız gerekenler son derece basit. Çiğ sütün içine yoğurt mayası ekledikten sonra karıştırmanız ve ızgara üstüne koyduğunuz kabın ardından makineyi kapatmanız, mayalama için gerekli ısıyı ayarlamanız yeterli. İdeal ısıda mayalanan yoğurt, tam kıvamında sonuç verecektir. 

Cihazı slow cooker olarak kullanmak istediğinizde ise kullanım adımlarına sadece birkaç basamak eklememiz gerekir. Ünitenin içindeki rafı ve su ünitesini çıkarmalı ve tabanda sadece alüminyum paneli bırakmalısınız. Mayalama ünitesinin içine çelik veya döküm demir pişirme araçlarını koyduktan sonra kapağını kapatmanız kafi. Eğer tam anlamıyla tandır lezzeti arzu ediyor ve pişirmeyi daha etkili kılmak istiyorsanız, döküm tencereyi alüminyum folyo ile sarmayı tercih edebilirsiniz. Sonrasında panelde yine ısı ayarı yapmalı, yemeği pişmeye bırakmalısınız. İşte bu kadar! 

Hamur mayalama makinesi, mutfakta zaman kazanmanıza ve yaratıcılığınızı sergilemenize yardımcı olur. Evde lezzetli ekmekler yapmak veya sağlıklı yoğurtlar hazırlamak artık daha kolay ve keyifli… Sıradan ekmek yapma makinesi ve mayalama cihazlarından çok daha fonksiyonlu olan hamur mayalama makinesini siz de hemen keşfedebilirsiniz. Kısa süre içinde Defya ürün ailesi içinde yer alacak ekmek makinesi için takipte kalmaya devam edebilirsiniz. Siz de mutfak işlerini pratikleştiren çeşit çeşit yardımcı için Defya uzmanlığına güvenebilirsiniz!

Defya Ailesi, Brod & Taylor marka ürünlerin Türkiye’deki tek yetkili ithalcisi ve dağıtıcısıdır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR