Komo Fidibus Plus XL Un Değirmeni
Komo Fidibus Plus XL Un Değirmeni
Komo Fidibus Plus XL Un Değirmeni
Komo Fidibus Plus XL Un Değirmeni
Komo Fidibus Plus XL Un Değirmeni
Komo Fidibus Plus XL Un Değirmeni
Komo Fidibus Plus XL Un Değirmeni

Komo - Fidibus XL Plus Un Değirmeni - 5004 (5004)

Marka : Komo
Fiyat : $2,636.87(KDV Dahil)

Komo Fidibus XL Plus un değirmeni ile istediğiniz miktarda taze unu saatlerce durmadan öğütebilirsiniz. Kullanımı ve temizlemesi kolaydır. Fidibus XL Plus, Komo firması tarafından küçük/orta boy işletmeler düşünülerek tasarlanmıştır. 600 Watt endüstriyel güce sahip olan değirmenle ürünleri dilediğiniz boyutta un hazırlayabilirsiniz. 1000 kg unu en ince ayarda durmadan 83 saatte öğütür. Fidibus XL Plus süper dayanıklı motoru ve güçlü soğutma ünitesi ile fark yaratır. Korindon seramik taşlar, aşınmaz, bilenmez, uzun yıllarca sorunsuz kullanılır. Masif kayın ağacından yapılmıştır. Sade ve şık tasarımlıdır. Her yere sığabilecek boyuttadır.

 

Havale ile siparişlerde, ödeme anı stokları esastır. Stok bittiğinde, satıcının sipariş iptali hakkı saklıdır.
 •              
 •     

Neden taze öğütme?

Kendi unumuzu neden öğütelim ki? Tabii ki marketten almaktan daha ucuza geliyor ancak hiçbirşey taze öğütülmüş un ile kıyaslanamaz: Aromatik ve sağlıklı besinler ile patlayan bir lezzet bombası varken steril bir ürünü kim tercih eder! Tam tahıl olarak öğütülen tohumlarda tüm besin ögeleri bir bütün olarak mevcuttur. Bunu marketlerde satılan endüstriyel unlarda bulmak oldukça güçtür. Bu öğütme sırasında ve sayesinde ortaya çıkan esansiyel yağların ve besinlerin de kazandırdığı aroma ve lezzeti de hazır unlarda bulmak imkansızdır. Bunu taze öğütülmüş bir kahve ile hazır granül kahve arasındaki lezzet farkına benzetebiliriz. Ne zaman öğütülüp paketlendiği belli olmayan bir un ile taze öğütülmüş un arasındaki ilişki de dilimlenip bekletilen kararmış (yani okside olup besin değerini hızlıca kaybetmiş) elma ile ısırılarak yenen elmaya benzetebiliriz; Gıda ürünleri parçalandıkça oksijen ile temasları artar ve hızlıca bozulur. Pratik açıdan da öğütülmemiş tam tohumlar çok daha uzun süre bozulmadan muhaza edilebilir.

Komo değirmenleri ile tüm tahılları, bakliyatları ve baharatları, ayrıca küçük, yağsız tohumları ve hatta kahve çekirdeklerini ince bir şekilde öğütebilirsiniz. Magnezyum, demir, B vitaminleri ve değerli bitkisel proteinler gibi tam tahılların temel besinleri ve diyet lifleri unda kalır.

Neden vücudunuzun ihtiyacı olan, mümkün olduğu kadar doğal haline yakın yiyecekleri vermiyorsunuz? Farkı bir kez tattıktan sonra geri dönüş yok!

 

 • Taş değirmen işinde Komo üstünlüğü

  1985 yılından beri üretim yapan Komo firması bugün 65 ülkeye ihracat yapmaktadır. Üretimin tamamı Avusturya’da kendi atölyelerinde el yapımı olarak %85’I özürlü olan elemanlar tarafından sevgi ile devam etmektedir.

Komo bir Dünya markası

Komo’nun en bilinen taş değirmen markası olmasını şu özelliklerinden ödün vermemesine bağlayabiliriz:

Motor

Komo değirmenlerinin kalbinde patentli öğütme teknolojisi vardır. Yıpranmaz malzemelerden yapılmış, milimetrik ölçümler ile yerleştirilmiş olan tüm aksamlar sessiz, güçlü ve sürekli bir taş öğütme operasyonu sağlar.

Taşlar

Öğütücü taşlarımız yıpranmaya dayanaklı ve bilenmesi gerekmeyen bir malzeme olan Korindon Seramikten yapılmadır. 1985 yılında keşfettiğimiz bu malzeme artık tüm Komo değirmenlerinde standart olarak yerleştirilmektedir. Seramik ve Aluminyum Oksit’ten üretilen bu taşların bakım gerektirmemesi, kendi kendilerini bilemesi ve süper güçlü yapıları sayesinde 30 yıldır taşları değiştirilmeyen makineler halen piyasada mevcuttur. Yanlış bir ürünün hazneye sokulması sonucu (yağlı tohum gibi) tıkanma olması da sorun teşkil etmez; iri ayarda pirinç öğüterek taşları eski haline kavuşturabilirisiniz.

Uzun Ömür

Tüm Komo ürünleri uzun yıllar boyunca sorunsuz çalışması düşünülerek tasarlanmış ve üretilmiştir. Kullanılan tüm hammaddeler temin edilebilecek en güçlü malzemelerden ve sürdürülebilir kaynaklardan tedarik edilir. Kalitenin güvencesinin devamlığı için de üretimin %100’ü Avusturya’da yapılmaktadır

Kolay Kullanım

Komo makinelerini kullanmak aşırı basittir. Düğmesini açıp kalınlık ayarını hazneyi sağa sola döndürerek yaptıktan sonra öğütme ya da ezme işlemine başlayabilirsiniz. Hiçbir alet gerekmeden, hazneyi iki tur kalın ayar tarafına döndürüp değirmeni açıp öğütücü taşlara temizlik için kolayca ulaşabilirisiniz. En ince ayarı bulmak için önce hazneyi taşların birbirine sürtünme sesini duyana kadar ince (fein) yönüne çevirin. Ardından, öğütme sesi durana kadar iri taneli (grob) yönüne doğru döndürün. Şu anda en ince ayarı buldunuz!

 • Şık Tasarım

  Makinelerimizin içi kadar dışına da önem veriyor, sadeliğin getirdiği mükemmel tasarımlar yaratıyoruz. Dayanıklılık, iç mekanizma kadar dışında kullandığımız malzemeler için de geçerlidir. Yerel ve kaliteli mobilya yapımında kullanılan masif ağaçlar gerek duyuldukça zımparalanıp yağlandıktan sonra yepyeni görünümüne kavuşur.

  Sağlam Paketleme

  Ürünlerimiz büyük bir aşk ile üretildikten sonra evinize de sağlam ulaşabiliyor olması lazım. Kargolanma aşamasında bu değerli ve baştacı edeceğiniz ürününüze zarar gelmemesi için her türlü tedbiri aldık. Özel bileşenler ile darbeye dayanıklı hale getirdiğimiz paketlerimiz sayesinde gönül rahatlığı ile siparişlerinizin sıkıntısız bir şekilde evinize ulaşacağından emin olabilirsiniz.

 

Hangi değirmen neyi öğütür

Bu sembollerin yardımı ile aldığınız Komo aletinin hangi gıdayı öğütebileceğini kolaylıkla anlayabilirsiniz. Tabloda “*” işareti var ise bu makinenin belirtilen tohumu öğütebileceğinin işaretidir. Örnek olarak verilen tohumlar makineniz ile öğütebileceğiniz gıda evreninden ufak bir seçkidir ve yol göstermek için verilmiştir.

Genel olarak değirmeninizle yağlı ve nemli olmayan tüm tohumları öğütebilirsiniz. Yağlı tohumlar ise tüm ezme aletleri tarafından ezilebilir.

 

Fidibus XL Öne Çıkanlar
 • Süper dayanıklı durmadan çalışabilen 600W endüstriyel motor.
 • Aralıksız çalışmasını sağlayan güçlü soğutma ünitesi.
 • Dakikada 200 g ince unu öğütür.
 • Hazne kapasitesi yaklaşık 1200 gr (buğday).
 • Değirmen taşları korindon ve seramik malzemesinden yapılmıştır.
 • 0,3 mm öğütme inceliği sahiptir.
 • Değirmenin gövdesi masif kayın ağacından yapılmıştır. doğal bitkisel yağlarla işlenerek uzun yıllar şık kalması sağlanmıştır.
 • Küçük ve orta boy işletmeler için mükemmel bir çözümdür.

 

Fidibus XL Plus ile hangi malzemeler öğütülebilir?

Buğday, yulaf, spelt-dinkel, karabuğday, pirinç, arpa, darı, mısır, kahve, kimyon, biber, kişniş, anason veya rezene gibi birçok baharat. Bahsedilen malzemeler sadece örnek olarak verilen ufak bir seçkidir ve tabii ki ezebileceğiniz gıdalar bunlarla sınırlı değildir.

 

 

En ince ayarı bulmak için önce hazneyi taşların birbirine sürtünme sesini duyana kadar ince (fein) yönüne çevirin. Ardından, öğütme sesi durana kadar iri taneli (grob) yönüne doğru döndürün. Şu anda en ince ayarı buldunuz!

 

Fidibus XL Plus nasıl temizlenir:

Hazneyi döndürerek ‘İnce’ (fein) ayarını ‘İri Taneli’ (grob) olarak değiştirin. Yaklaşık 2 avuç pirinci doldurun ve öğütün. Uzun bir süre cihazı kullanmayacaksanız huniyi 2 tur «grob» yönünde çevirip çıkarttıktan sonra tüm kalıntıları temizlemek için huniyi ve un çıkışını elektrikli süpürge yardımıyla temizleyebilirsiniz.

Teknik Özellikler

Ürün : Fidibus XL Plus Taş Un Değirmeni
Barkod : 9120043060302
Menşei: Avusturya
Gövde : Masif Kayın Ağaç
Ölçüler: (Y) 36,7 cm , (G) 17,3 cm, (D) 23,2 cm
Huni Dolum Kapasitesi : 1200 Gr
Taş Ölçüsü: 85 mm
Taban Ölçüsü : 170 mm
Öğütme Kapasitesi: Dakikada 200 gr ince un öğütür
Enerji tüketimi: 600 watt
Kasenin Yükseklik Payı : 14,2 cm
Ağırlık: 9 kg
Kablo Uzunluğu: 1,5 m
Koli Ölçüleri : (Y) 46 cm , (G) 29 cm, (D) 26 cm
Koli Ağırlığı : 10 kg
Garanti : 2 Yıl

Defya Ailesi, Komo marka ürünlerin Türkiye’deki tek yetkili ithalcisi ve dağıtıcısıdır.

Videolar
 •          
 •              
Taş Değirmen Tarifleri
Dokümanlar
Kapasite
1200 Gr
Parça Sayısı
1
Materyal
Masif Kayın Ağaçı
Renk
Masif Kayın Ağaçı
Garanti Süresi
2
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR