Brod & Taylor Hamur, Yoğurt Mayalama Makinesi ve Yavaş Pişirici
Brod & Taylor Hamur, Yoğurt Mayalama Makinesi ve Yavaş Pişirici
Brod & Taylor Hamur, Yoğurt Mayalama Makinesi ve Yavaş Pişirici
Brod & Taylor Hamur, Yoğurt Mayalama Makinesi ve Yavaş Pişirici
Brod & Taylor Hamur, Yoğurt Mayalama Makinesi ve Yavaş Pişirici
Brod & Taylor Hamur, Yoğurt Mayalama Makinesi ve Yavaş Pişirici
Brod & Taylor Hamur, Yoğurt Mayalama Makinesi ve Yavaş Pişirici
Brod & Taylor Hamur, Yoğurt Mayalama Makinesi ve Yavaş Pişirici
Brod & Taylor Hamur, Yoğurt Mayalama Makinesi ve Yavaş Pişirici

Brod&Taylor - Hamur, Yoğurt Mayalama Makinesi ve Yavaş Pişirici - FP-205 (FP-205)

Fiyat : $802.50(KDV Dahil)

Brod and Taylor Hamur, Yoğurt Mayalama Makinesi ve Yavaş Pişirici, sıcaklık kontrolü avantajı ile kendi evinin şefi olmak isteyenlerin tercihi! Endüstriyel mutfaklardaki tam kontrolü evlerinize getiren ürün, katlanabilir özelliği ile son derece pratiktir. Az yer kaplar. Kullanılmadığı zamanlarda katlanarak saklanabilir. Sadece birkaç adımda kurularak yeniden kullanıma hazır hale gelir. Yavaş pişirme, hamur ve yoğurt mayalama konusunda uzmandır.

Havale ile siparişlerde, ödeme anı stokları esastır. Stok bittiğinde, satıcının sipariş iptali hakkı saklıdır.

Videolar

 •              
 •     
Ürün Açıklaması
 •  

  Yoğurt Mayalama Makinesi ve Yavaş Pişirici ile Neler Yapabilirsiniz?

  Mayalama makinesi ihtiyacınıza ve yavaş pişirici beklentinize tek başına cevap veren Brod and Taylor Hamur, Yoğurt Mayalama Makinesi ve Yavaş Pişirici her eve lazım! Isı kontrolü ve nem fonksiyonu sayesinde, mayalı ekmek hamurunu, yoğurt gibi fermante yiyecekleri kabartıp fermente etmek için mükemmel bir yol sağlar. Yavaş pişirici modunda, tencere kullanarak, tek kapta leziz yemeklerin tadını çıkartabilirsiniz.

  Yoğurt yapmak, çikolatayı temperlemek, yumuşak peynirler, kültürlü tereyağı, kombucha, tempeh ve kefir gibi çok çeşitli probiyotik süper yiyecekler yapmak için idealdir.

Portatif Hamur ve Yoğurt Mayalama Makinesi

İnovatif katlanır tasarım, açıldığında yeterli genişliğe ulaşır. Brod and Taylor Hamur, Yoğurt Mayalama Makinesi ve Yavaş Pişirici hacmi büyük bir karıştırma kabı, el boyutunda birkaç somun, 2 kap yoğurt veya 8 litrelik tencerenin sığacağı kadar büyüktür. Kullanmadığınızda ise mutfak çekmecesinde saklanabilecek kadar küçüktür. Izgara ve su tepsisi içinde olacak şekilde kolayca katlayabilir, dar alanlarda saklayabilirsiniz.

Tasarımı ile çok işlevli bir kutuyu anımsatan Brod and Taylor Hamur, Yoğurt Mayalama Makinesi ve Yavaş Pişirici, fonksiyonel bir cihazdır.

 • Hamur mayalama makinesi olarak kullandığınızda, mayayı ideal ısı ve nemde aktifleştirmek, ekmek hamurunu doğru ısıda muhafaza etmek, kabartmak için görev alır.
 • Brod and Taylor Hamur, Yoğurt Mayalama Makinesi ve Yavaş Pişirici, kambucha veya yoğurt mayalama makinesi olarak kullanılabilir. Sabit ısıda fermente olması gereken kefir, kambucha veya yoğurt için ideal ortamı sağlar. Bu tür fermente ürünler için mayalama makinesi olarak kullanılabilir.

 • İçine tencerenizi koyarak cihazı bir yavaş pişiriciye dönüştürebilirsiniz. Özel bir kap gerektirmeden, evinizdeki çelik tencereyi kullanarak Brod and Taylor Yavaş Pişirici ile ağır ağır pişen yemeklerin lezzetine ulaşabilirsiniz.

 

 •  

Hamur, Yoğurt Mayalama Makinesi ve Yavaş Pişirici Nasıl Kullanılır?

Kolay kullanımı ile öne çıkan Brod and Taylor Hamur, Yoğurt Mayalama Makinesi ve Yavaş Pişirici katlanan kanatları kolaylıkla açılarak kullanıma hazır hale gelir. Ön panelde kulunan kontrol düğmeleri üzerinden ısı ayarı derece derece yapılabilir. Hamur mayalama yapılacaksa ızgara ve su tepsisi kullanılırken, yavaş pişirme fonksiyonu için sadece alüminyum taban, yoğurt mayalama için ızgara bulunması yeterlidir.

 • Hamur mayalama yapacaksanız su tepsisine yeterli miktarda su eklemeniz gerekir. Üzerine ızgarayı yerleştirdikten sonra mayalayacağınız hamurları uygun bir kapta yerleştirebilirsiniz. (Bu aşamada hamurun kabaracağını hesap ederek hamurun mayalanmamış hacminden daha büyük kaplar tercih etmelisiniz.) Sonrasında mayalama makinesinin kapağını kapatarak hamura uygun ısı derecesini ayarlamalısınız. Mayalanma süresi sonunda hazır olan puf puf hamurunuzu hemen pişirebilirsiniz!
 • Yavaş pişirme fonksiyonunu kullanacaksanız makine içinde yer alan su tepsisi ve ızgarayı çıkarmalı, alüminyum panelden faydalanmalısınız. Alüminyum panelin üzerine uygun çelik tencerenizi yerleştirdikten sonra makineyi kapatmalı ve derece ayarını yapmalısınız. Yavaş yavaş pişen yemeğinizin kendi suyuyla doyumsuz lezzet sunacağından emin olabilirsiniz.
 • Yoğurt mayalama makinesi olarak kullanacağınız zaman, cihazın ızgara bölümünün üzerine mayalanacak yiyecekleri, kap içinde yerleştirmelisiniz. Kapattığınız makinenin ısı ayarını yaptıktan sonra tam kıvamında yoğurtlar oluşturabilirsiniz.

 

Hamur mayalama sırasında maksimum nem verimi için su tepsisinin düz yerleştirilmesine dikkat etmelisiniz, böylece tepsi ısı plakaları ile doğru pozisyonda yerleştirilir. Hamura en iyi nem desteğini sağlayabilirsiniz.

Hamur, Yoğurt Mayalama Makinesi ve Yavaş Pişirici Kullanırken Dikkat!

Brod and Taylor Hamur, Yoğurt Mayalama Makinesi ve Yavaş Pişirici kullanırken tam performans almak için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Uzun ömürlü ve yüksek kaliteli cihazı maksimum performans ile kullanabilmek için siz de şu ipuçlarını dikkate alabilirsiniz:

 • Yavaş pişirme sırasında kalın düz tabanlı bir paslanmaz çelik tencere kullanılarak en iyi sonucu alabilirsiniz. Ayrıca tabanda alüminyum gibi ısı iletken metale sahip pişirme araçları da kullanabilirsiniz. Yalın veya kapamalı demir döküm tencerelerinizi cihaz ile beraber kullanmak mümkündür. Seramik kapları pişirmede kullanmamalısınız.
 • Demir döküm kapları kullanıyorsanız, ısı verimi azalabilir. Demir döküm tencerelerde en yüksek sıcaklığı elde etmek istiyorsanız, pişirme kabını alüminyum folyo tabakasıyla sarabilirsiniz. Yüksek ısıda pişen etleri döküm tencerelerde alüminyum folyo ile daha iyi pişirebilirsiniz. (Folyonun gıda ile direkt temasından kaçınmalısınız.)
 • Ekmek mayalama işlemi öncesinde her zaman Brod and Taylor hamur mayalama makinesini yaklaşık 10-15 dakika (maksimum 30 dakika) ısıtmalı ve altındaki tepside su olduğundan emin olmalısınız.

 • Ürünün yalnız ısıtma fonksiyonu bulunur. Oda sıcaklığında güvenle kullanılabilir. Çok sıcak havalarda, ılık mayalanması gereken gıdalarda soğutma yapmaz. Bu nedenle, sorun yaşamanız halinde oda sıcaklığını düşürmelisiniz. Çok soğuk ortamda (13 derece altında) cihazı kullanırken, istediğiniz sıcaklığın birkaç derece üstünü programlamalısınız.
 • Uzun süreli fermantasyonda (yoğurt gibi) ürünün kapalı kapta olması daha iyi sonuç verir. Ancak nem ile dengelenen hamur mayalama işleminde mayalama makinesinin kapalı olması yeterlidir, hamurun üzerine tekrar bir kapak örtmeniz gerekmez.
 • Hamur mayalarken su tepsisi ve ızgara kullanmayı unutmamalısınız. 21-35 derece arasında, açık kaplarla işlem yapmalısınız.
 • Yoğurt mayalama makinesi olarak kullanırken sadece ızgara kullanmanız yeterlidir. Su tepsisini çıkarmalısınız. 21-49 derece arasında işlem yapmalı ve kapalı kaplar kullanmalısınız.
 • Yavaş pişirme fonksiyonu için hem ızgara hem de su tepsisini çıkarmalısınız. Sadece alüminyum panel ile pişirme yapmalısınız. 90 dereceye kadar ısınabilen cihazda pişirme yaparken tencere kapağı kapalı olmalıdır. Gözetimsiz kullanım için onaylı olan cihazı uzun süre, sürekli olarak çalıştırabilirsiniz.

Hamur, Yoğurt Mayalama Makinesi ve Yavaş Pişirici Sürdürülebilir Yaşam

Evinizdeki pişirme kaplarıyla kullanılabildiği için sürdürülebilirlikten puan toplayan Brod and Taylor Hamur, Yoğurt Mayalama Makinesi ve Yavaş Pişirici, uzun ömürlüdür. Eskidiğinde pişirme ve mayalama kapları değiştirilse de, uzun ömürlü cihazın fonksiyonu devam eder. Uzun süre ilk günkü performans ile kullanılabilir.

Defya güvencesi ile evlerinize ulaşan Hamur, Yoğurt Mayalama Makinesi ve Yavaş Pişirici’yi hemen sipariş verebilirsiniz.

 • Teknik Özellikler

  Ürün Adı: Brod & Taylor Hamur, Yoğurt Mayalama Makinesi ve Yavaş Pişirici
  Stok Kodu: FP-205
  Barkod: 856805005128 
  Orijinal İsim: Brod & Taylor Folding Proofer & Slow Cooker
  Isı Aralığı: 21–90C
  Ortalama Nem: %60-80
  Gövde Malzemesi: Güçlendirilmiş Polipropilen
  Su Tepsisi Malzemesi: Alüminyum
  Isıtma Tepsisi Malzemesi: Katı Fırçalanmış Alüminyum
  Ağırlık: 4,3 kg
  Garanti Süresi: 2 Yıl
  Ebat (İç): 37,5 cm (E) x 32 cm (D) x 20 cm (Y)
  Ebat (Açık, Dış): 46 cm (E) x 37 cm (D) X 25,5 cm (Y)
  Ebat (Kapalı, Dış): 46 cm (E) x 37 cm (D) x 6,5 cm (Y)
  Voltaj Aralığı: AC 220-240 V
  Frekans Aralığı: 50/60 Hz
  Enerji Tüketimi: 180-220W

Defya Ailesi, Brod & Taylor marka ürünlerin Türkiye’deki tek yetkili ithalcisi ve dağıtıcısıdır.

Dokümanlar
Sıkça Sorulan Sorular
Videolar
 •             
 •              
 •              
 •              
Brod&Taylor - Hamur, Yoğurt Mayalama Makinesı ve Yavaş Pişirici Tarifleri
Kapasite
Ebat (İç): 37,5 cm (E) x 32 cm (D) x 20 cm (Y)
Kabuk Pişirme Kademesi
Artı Eksi ısı derecesine göre
Zamanlayıcı
Yok
Ekmek Gramajı (g)
500-800 gram
Program Sayısı
3
Sıcak Tutma Özelliği
21–90C
Renk
Beyaz
Güç (W)
180 W 220 W
Garanti Süresi
2 Ay
Voltaj
AC 220-240 V
Frekans
50/60 Hz
Priz Tipi
F tipi
Brod & Taylor Yedek Parça
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR