Su Arıtma Cihazı 

Temiz içme suyu ihtiyacının her geçen gün arttığı, dünyamızın kirleticilerle çevrelendiği günümüzde British Berkefeld taşınabilir su arıtma cihazı en büyük yardımcınız. Taşınabilir özelliği sayesinde dilediğiniz her yerde kullanabileceğiniz su arıtıcılar, montaj ve elektrik gerektirmediği için son derece pratiktir. 

 

British Berkefeld imzasını taşıyan su arıtma cihazları, özel filtreleri ile 185 yıllık tecrübenin ürünüdür. Henüz 19. yüzyılda Thames Nehri’ndeki suyun kullanılabilmesi için tasarlanan seramik filtreler, bugün güçlendirilmiş versiyonları ile hayatımızı kolaylaştırır. Kaliteden ödün vermeyen neredeyse 2 asırdır üretime devam eden su arıtma filtrelerinin en büyük farkı doğal seramik malzemesi ve 1 mikrondan küçük olan gözenekleridir. Böylelikle çok küçük partiküller, gözle görülmeyen kirleticiler üzerinde etki gösterir. 

 

Seramik filtreler %100 orijinaldir ve Fairey Industrial Ceramics Limited (FICL) tarafından İngiltere'de üretilmiştir. North Staffordshire'da bulunan fabrikada ilk günkü kalite anlayışıyla şekillendirilen filtreler, BS EN ISO 9001 kalite standartlarına uygun, NSF ve WRAS sertifikalarına sahiptir. Güvenilir içme suyu sağladığı uluslararası testler ile kanıtlanmış, bağımsız laboratuvarlar tarafından tescillenmiştir. Paslanmaz çelik hazneler ise bu alanda dünya lideri olan Hindistan’da imal edilir ve uzun ömürlüdür. 

Su Arıtma Cihazı Çeşitleri 

Elektriksiz su arıtma cihazlarının 6, 8.5 ve 12 litrelik çeşitleri bulunur. Dünyaca ünlü British Berkefeld markasının ürünü olan su arıtıcılar, farklı boyutlardaki haznelerle küçük ve kalabalık grupların su ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcıdır. Üstelik farklı sayıda filtre kullanılabilen modeller sayesinde su temizleme süresi de değişir. Daha çok filtre bulunduran çeşitler daha kısa sürede haznesindeki suyu temizleyerek alt hazneye indirir. 

Örneğin, 

Su Arıtma Cihazı Faydaları Nelerdir? 

Taşınabilir, elektriksiz su arıtma cihazı ürünlerinin temel faydası suyun kalitesini artırmak olarak özetlenebilir. Bu bağlamda, 

  • Suda bulunan, gözle görülemeyecek kadar küçük olan parazit ve partikülleri %99.99 oranında temizler. 
  • Ağır metaller arasında yer alan toksik kurşunu %99.5 düzeyinde arındırır. 
  • Aktif karbon etkeni ile suda yer alan kloru filtreler.
  • Bünyesinde emprenye edilmiş gümüş bulundurur. Böylelikle bakteri oluşumunu önleyerek su kaynaklı hastalıklardan korunmaya yardım eder. 
  • PFAS adı verilen sonsuz kimyasal maddelerini %95 oranında elimine eder. Arındırma etkisi NSF std 53 protokolüne uygun testler aracılığıyla ispatlanmıştır. 

Su Arıtma Cihazı Nerelerde Kullanılır? 

En küçük boy su arıtıcı ürünü (6 litre) kamplarda, outdoor etkinliklerde, tek kişi yaşanan evlerde rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Orta boy taşınabilir su arıtıcılar ise biraz daha fazla sayıda insanın ihtiyaçlarını karşılayabilir. İki kişilik gruplar, çiftler, küçük ofisler için yeterlidir. Bunun yanında büyük boy taşınabilir su arıtıcı modelleri geniş ofisler, afet bölgeleri, şantiye sahaları, sivil toplum örgütlerinin koordinasyon merkezleri için tercih edilebilir. 

 

Tüm boyutları damacana suya alternatif oluşturmanızı sağlar. Su arıtma cihazlarında temiz su elde ederek kullanabilir böylece uzun süre durağan kalan ve hangi şartlarda muhafaza edildiğini bilmediğiniz suları kullanmak zorunda kalmazsınız. Hem daha sürdürülebilir hem de pratik arıtma cihazı tercih ederek damacana kullanımına veda edebilirsiniz. 

 

Arıtılmış suyu gönül rahatlığı ile içebilir, çay/kahve yapımında kullanabilirsiniz. Ayrıca bu su ile yemek yapabilirsiniz. Dilerseniz temizlikte arıtılmış sudan faydalanmanız mümkün. Hatta elde çamaşır, bulaşık yıkarken tercih edebilirsiniz. Bu sayede temiz su ile evinizin arındığından, klordan ellerinizin zarar görmediğinden emin olabilirsiniz.  

Su Arıtıcılar Nasıl Kullanılır? 

Elektrik ve montaj gerektirmeyen British Berkefeld su arıtıcı ürünlerinin kullanımı için musluğunun ve filtrelerinin takılması gerekir. Son derece kolay olan bu işlemi elle gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir alet kullanmanız gerekmez. Ayrıca filtre elemanlarını üst haznede yer alan deliklerden rahatlıkla geçirerek sabitlemeni mümkündür. Bu sırada çıkıntısı olan dişli gözdeye somun vidalamak kafidir. Sonrasında üst ve alt hazneyi üst üste yerleştirmeli ve kapağını kapatmalısınız. 

 

Bu iki paslanmaz çelik hazneden üste konulan su yer çekimi kuvvetiyle alta filtrelenerek iner. Bunun için temizlenecek suyu üst hazneye yerleştirmeli ve beklemelisiniz. Ancak filtrelerin içindeki aktif karbon ilk filtreleme sırasında suyun içinde küçük partiküller bırakabileceğinden ilk arıtılan birkaç suyu dökmeli ve kullanmamalısınız. Sonrasında yeniden su ekleyerek filtreleyebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. 

 

Taşınabilir elektriksiz su arıtıcı kullanırken nelere dikkat etmelisiniz? 

-Ürünü sabit bir yere koyarak çalıştırmalısınız. Hareket etmeyecek bir şekilde yerleştirmelisiniz. 

-Cihazın içine uygun sayıda seramik filtre eklemelisiniz. Filtre sayısı modele göre değişebildiğinden sipariş verirken kaç filtre kullanımına uygun ürün aldığınıza dikkat etmelisiniz. 

-Hazne ve filtrelere düzenli temizlik yapmalısınız. 

-Su arıtıcı ürünler sadece soğuk su ile kullanılabilir. Kesinlikle buz veya sıcak su ile beraber çalıştırmamalısınız. 

-Ortalama 6 ay (1500 litre su arıtma) kullanım sonrası filtreleri değiştirmeyi ihmal etmemelisiniz. 

Su Arıtıcı Filtreleri Nasıl Çalışır? 

İngiltere’nin kalitesi ile ünlü markası British Berkefeld’in taşınabilir su arıtıcıları hassas gözenekli filtreleri ile yüksek kaliteli su hazırlar. Filtrelerin 

  • Ultra Sterasyl, suda yer alan patojenik partikülleri, gözle görülemeyen bakterileri, suyun bulanıklığını %99.9 ortadan kaldırır.
  • Seramik mumdaki emprenye edilmiş gümüş, anti bakteriyel özellik gösterir. Bu sayede mikrobiyolojik büyümeye engel olur, bakteri üremesinin önüne geçilir.
  • Seramik mumlar PFAS adı verilen sonsuz kimyasallar üzerinde de etkilidir. PFOS ve PFOA maddeleri %95 oranında, başarıyla temizler. Ürünün sonsuz kimyasalları arındırma etkisi NSF std 53 protokolüne uygun testler aracılığıyla kanıtlanmıştır. 
  • Ağır metal indirgeme niteliği sayesinde ile toksik kurşunu %99.5 düzeyinde sudan çıkarır. 
  • Ürünlere ek olarak alınarak takılabilen Ultra Florür filtreler ise içme suyundaki florürü temizler. 
 

Seramik filtreler Fairey Industrial Ceramics Limited (FICL) tarafından İngiltere'de üretilir. %100 orijinaldir. Tamamen doğal malzemeden üretilen seramik filtreler, tüm dünyanın güvendiği British Berkefeld uzmanlığının sonucu ve güvenli içme suyunun karşılığıdır. 

Su Arıtma Cihazı Nasıl Temizlenir? 

British Berkefeld kalitesi ile tasarlanan taşınabilir su arıtıcı modellerinin temizliğini yaparken eldiven giymeyi unutmamalısınız. Önce nazikçe vidalarını sökmeli ve üst haznede yer alan filtre aksamını çıkarmalısınız. Ardından akan su altında hazneyi yıkayabilirsiniz. Bu sırada sabun ve deterjan kullanmanız gerekmez. Sadece yumuşak kıllı bir fırça veya ped kullanabilirsiniz. Hafif basınç ile nazikçe ovarak yüzeyi boydan boya silmek önemlidir. Herhangi bir kimyasal kullanmadan işlemi tamamlamalı ve filtreyi, hazneyi kurulayarak yeniden yerleştirmelisiniz. Sadece dakikalar alan bu işlem sayesinde su arıtma cihazını ilk günkü performans ile uzun süre kullanabilirsiniz. 

 

Siz de Defya profesyonel ev aletleri arasında yer alan taşınabilir elektriksiz su arıtıcıları kullanarak güvenle içme suyu elde edebilirsiniz. Özellikle donanımlı, PFAS arıtan su arıtıcı ihtiyacınız için British Berkefeld ürünlerini tercih edebilirsiniz. 

 

Su Arıtıcı Suyu Canlandırır mı? 

Hayır, British Berkefeld su arıtıcıların suyu canlandırıcı özelliği bulunmaz. Ancak su yapılandırıcı ürünler ile beraber kullanarak canlı su elde edebilirsiniz. Öncesinde su arıtma cihazı vasıtasıyla temizlediğiniz suyu uygun karafa yerleştirerek canlanmasını sağlamanız mümkün. 

 

Su Arıtma Cihazı Hangi Suları Arıtır? 

Taşınabilir su arıtıcıları, baraj, göl, akarsu sularında kullanabilirsiniz. Ayrıca acil durumlarda kuyu suyunu arıtmak için tercih edebilir, ev veya ofislerinizde şebeke suyunu temizlemek için uzmanlığına başvurabilirsiniz. 

*Su filtreleme sonrası elde edeceğiniz içme suyunun lezzeti ve sertlik düzeyi arıttığını suya bağlıdır. Filtrasyon suyun lezzeti ve yumuşaklık düzeyi üzerinde fark yaratmaz. 

*British Berkefeld Ultra Sterasyl Seramik Filtreleri, NSF/ANSI 42, NSF/ANSI 53 onaylarını alarak sıkı testlerden başarıyla geçiyor. Onay alınan NSF sertifikaları, su arıtıcı filtrelerinin estetik kirleticileri azaltma, sağlık etkenlerini kontrol altına alma yeteneklerini belgeliyor. NSF 42 sertifikası, özellikle klor, tat ve koku, kloramin, partikül, demir, manganez, çinko ve toplam çözünmüş katılar (TDS) gibi estetik kirleticileri etkili bir şekilde azaltma yeteneğini doğrularken, NSF/ANSI 53 sertifikası 50'den fazla kirleticiyi azaltma performansını gösteriyor. Tüm bu detaylı bilgileri hemen laboratuvar sonuçlarını inceleyerek gözden geçirebilirsiniz. NSF/ANSI 42, NSF/ANSI 53 sertifikası, NSF/ANSI /CAN 372 onayı için tıklayabilirsiniz.(Testler 8.5 litre Ultra Sterasyl Seramik Filtreli su arıtıcı üzerinde yapılmıştır. Tüm Ultra Sterasyl Seramik Filtreli arıtıcılarda aynı filtrasyon özellikleri ve arıtma sistemi kullanıldığı için test sonuçlarının geçerliliğinden emin olabilirsiniz.) 

Defya Ailesi, British Berkefeld marka ürünlerin Türkiye’deki tek yetkili ithalcisi ve dağıtıcısıdır.  

 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR