Yonanas

Defya.com.tr, Türkiye'nin öncü sağlıklı yaşam ve mutfak ürünleri tedarikçisi olarak, sunduğu güvenilir hizmet ile Yonanas’a da ev sahipliği yapmaktadır. Yonanas markasının Türkiye'deki tek yetkili distribütörü olan Defya, kullanıcılara doğal lezzetlerle dolu bir dondurma deneyimi sunmanın ayrıcalığını yaşatır.  Yonanas'ın eşsiz dondurma yapma özelliği, meyve ve doğal malzemelerin lezzetini koruyarak kullanıcılara sağlıklı bir tatlı alternatifi sunar. Lezzetli ve besleyici dondurmaları evde kolayca yapma imkanı sunan ürün Defya Ailesi, üyelerine hem kolay hem de katkısız bir atıştırmalık ve eğlenceli bir mutfak deneyimi vadeder.

Benzersiz teknolojisi sayesinde sadece meyve ve doğal malzemeleri kullanarak dondurma yapma konseptini Türkiye'ye taşıyan Yonanas, ev tipi sorbe makinesinin mucididir. Birçok taklidi olsa da kalitesi ve gücü ile taklit edilemeyecek özelliklere sahiptir. Yonanas dondurma yapma cihazları, şeker ve koruyucu içermeyen, renklendirici ve katkı maddesi bulundurmayan besleyici dondurmalar elde etmenin en pratik yolunu evlerinize getirir. Yonanas markasının Türkiye'deki güvenilir temsilcisi olan Defya sizleri Yonanas ile tanışmaya ve ürünleri keşfetmeye davet eder. 

Yonanas neden sağlıklıdır? Çünkü vitamin ve mineral almanın, enerji edinmenin en sevilen yolu meyve tüketmektir. Yonanas meyve yemeyi daha keyifli hale getiren cihazı ile hem besleyici hem de lezzetli ara öğünlere ihtiyaç duyanların gözdesidir. Bir kase kadar sorbe, sadece 100 kalori değerindedir. Üstelik muz ile yapılan bu basit dondurma, yaban mersini, ahududu, aronya gibi antioksidan meyvelerle süslenebilir. Meyve karışımları oluşturularak ara öğünlere renk katmak mümkündür. “İyi beslenmek için zamanı” ve “çocuklarına iyi besinleri sevdirmek için gücü” olmayanlar için Yonanas çözüm kaynağıdır. Çocukların meyveleri, yetişkinlerin ise yoğun yaşamı daha çok sevmesini sağlayacak ev tipi sorbe aleti, az yer kaplayan tasarımı ve şık görünümü ile her mutfak tezgahında yer alabilir. 

 

Yonanas Hakkında

Eileen McHale adlı anne, Yonanas'ın kurucusudur. Genç kadın 2008 yılında, çocuklarıyla sağlıklı atıştırmalıklar hazırlamak için pratik bir yol ararken Yonanas'ı icat eter. McHale, dondurulmuş meyvelerin doğal lezzetini ve besin değerini koruyarak, çocuklara şeker ve katkı maddeleri içermeyen bir dondurma benzeri tatlı sunmak isteyerek yola çıkmıştır. İcadı öylesine leziz sonuçlar verir ki, McHale şu anda 20'den fazla ülkede satılan bir markanın sahibidir. Her yıl milyonlarca aile tarafından kullanılan ürün, sağlıklı yaşam tarzını benimsemek isteyenler tarafından vazgeçilmezler arasında sınıflandırılır. 

McHale'in Yonanas’ın başarısı hakkındaki açıklamalarında lezzet ve besin değeri vurguları dikkat çekicidir. Şeker ve katkı maddesi bulundurmayan, kullanımı kolay, dondurma benzeri tatlıları evde hazırlamaya imkan tanıyan bir cihaz arayışıyla yola çıkmıştır. Bu serüven onu "sağlıklı ve lezzetli bir tatlı hazırlamanın en kolay yolu" olan Yonanas’ın icadına kadar getirmiştir. Kendisi de bir anne olan McHale, çocuklarına gönül rahatlığı ile yedirdiği sorbeleri bugün dünyanın dört bir yanındaki aileler, çocuklar ve yetişkinlerle paylaşmaktadır. Ev tipi dondurma makinesi artık sadece ebeveynlerin değil, iyi yaşamak ve beslenmek isteyen herkesin gözdesidir. 

Yonanas bugün dünyanın dört bir yanındaki aileler tarafından kullanılmakta. İnsanlar, onun sayesinde sağlıklı ve lezzetli bir tatlı hazırlamanın kolaylığını sevdi. Dondurulmuş meyvelerin doğal lezzetini kaselere dolduran bu cihaz doğal meyve lezzetini doyumsuz bir dondurma deneyimiyle birleştirir. 

 

Yonanas Ürünleri Nelerdir?

Yonanas'ın ürün yelpazesi, sağlıklı dondurma alternatifleri arayan herkesin beklentilerini karşılamak üzere özenle tasarlanmıştır. Yonanas dondurma yapma cihazları, meyve kıvamını dondurma benzeri bir dokuya getirme konseptiyle fark yaratır. Şeker ve koruyucu katkı maddeleri kullanılmadan üretilen bu dondurmalar, doğal lezzetin tadını çıkarmak isteyenler için ideal bir tercihtir. Yonanas, çeşitli meyve kombinasyonları ile benzersiz tatlar sunar ve her damak zevkine hitap eder. En sık tercih edilen meyve ise muzdur. Dondurulan muz, cennet hurması gibi lifli, olgun ve doğal şekerli meyveler 5 dakika dışarıda bekletildikten sonra Yonanas ile püre haline getirilir.  

Yonanas sorbe makinelerinin en kıdemlisi Yonanas Classic, Türkiye’de tüketicilerle buluşan markanın tek üyesidir. 

  • Dondurulmuş meyveleri kullanarak sorbeler hazırlamak için kullanılır.
  • Dondurulmuş meyvelerin doğal lezzetini ve besin değerini korur.
  • Şeker, yağ ve katkı maddeleri içermez. Renklendirici veya kıvam artırıcı eklemeniz gerekmez.
  • Kullanımı son derece kolaydır.
  • Üstelik cihaz domates püresi yapmak için de kullanılabilecek kadar fonksiyoneldir. 

 

Peki Yonanas’ın Farkı Ne, Hatırlamak İster Misiniz?

  • Yonanas, dondurulmuş meyvelerin doğal lezzetini korur. Yonanas ile hazırlanan sorbelerde şeker, yağ ve katkı maddeleri bulunmaz. Üstelik taklitlerinin aksine bıçakları ve motoru güçlüdür. 
  • Kullanımı kolaydır. Dondurulmuş meyveleri birkaç dakika dışarıda beklettikten sonra cihazın haznesine yerleştirmanız ve cihazı çalıştırmanız yeterlidir. 2 dakika aralıksız çalıştırma sonrası kısa bir süre bekleyerek performanstan tam verim alabilirsiniz. 
  • Yonanas ile çeşitli dondurma benzeri tatlılar hazırlayabilirsiniz. Ancak sadece bu kadar değil… Onunda domates püreleri yapmak için çiğ meyveleri besleme haznesine ekleyerek cihazı çalıştırmanız yeter. Keskin bıçaklar domatesleri püre haline getirir. 
  • Kullanıcı dostu temizlik detaylarına da göz atmalısınız. Kolay monte edilip rahat kullanılan ürün, yıkanmak üzere kısa sürede demonte edilebilir. Tüm parçalar bulaşık makinesinin üst rafında temizlenebilir. 
  • Monte haldeki makinenin görünür herhangi bir yerinde keskin bıçaklar yoktur. Bir annenin tasarladığı ürünün ezme mekanizması uzun besleme borusunun altında yer alır ve bu alana yalnızca bir çubuk ile meyve atılması beklenir. Tüm kullanım adımlarına uyulduğunda Yonanas tüm aile için güvenli bir yardımcıdır. Elbette yetişkinler tarafından kullanılmalıdır. 

 

Yonanas Kullanım İpuçları

Yonanas'ı kullanmak için herhangi bir deneyim veya uzmanlık gerekmez. Basit olarak birkaç adımda sorbe elde edebilirsiniz. İlk olarak dondurulmuş meyvelerinizi 5 dakika kadar oda sıcaklığında bekleterek ezilebilir kıvama getirmeli ve Yonanas'ın haznesine yerleştirmelisiniz. Cihazın düğmesine basmalı ve cihazı çalıştırmalısınız. Bu sırada cihazın ön kısmındaki çıkış borusunun altına bir kase yerleştirmelisiniz. Çalıştırılan cihazın içinden çıkacak püreler ön kısımdan servis edilir. Besleme borusuna koyduğunuz meyveleri ara ara çubukla ittirmeniz gerekebilir, tüm malzeme püre haline getirildiğinde cihazı kapatarak temizleyebilirsiniz. 

Yonanas cihazını kullanırken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır. İlk olarak, taze ve olgun meyveler kullanmak, dondurmanın doğal tadını ve kıvamını artırmak adına önemlidir. Ham meyveler hem tatsız hem de arzu edilen kremamsı kıvamdan uzak sonuçlar verir. Bu nedenle mevsiminde toplanan muz, hurma gibi lifli meyveleri dondurarak dilediğiniz zaman kullanıma hazır tutabilirsiniz. Ayrıca kullanıcılar, kendi zevklerine göre meyve kombinasyonları deneyerek, kişisel favori dondurmalarını yaratabilir. Örneğin siz de dilerseniz karışımı bitter çikolata ve nane ile renklendirebilirsiniz. 

Yonanas cihazının temizliği de kullanım sırasında dikkate alınması gereken önemli bir faktördür. Temiz bir cihaz, her zaman taze ve hijyenik dondurmalar elde etmenin anahtarıdır. Kullanıcılar, ilk kullanımdan önce ve her kullanımdan sonra cihazlarını temizleyerek, sağlıklı dondurma deneyimlerini sürdürebilir.

Yonanas, sağlıklı atıştırmalıklar ve tatlılar arayanların vazgeçilmez markası olmaya devam etmekte. Siz de Yonanas ile tatlı keyfini keşfedin. Türkiye'nin tek Yonanas distribütörü Defya aracılığıyla cihaza ulaşarak, iyi yaşama yardımcı ürünlere ulaşabilirsiniz. Siz de Yonanas ile meyvelerin, doğanın ve iyi beslenmenin ferah tadını doyasıya yaşayın.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR