Dynapro Vakumlu Blender

Q : Defya ailesi olarak siz Tribest’in tek yetkili ithalatçısı ve dağıtıcısı mısınız?

A : Defya Ailesi, Tribest marka tüm ürünlerin Türkiye ve Orta Asya tek yetkili ithalcisi ve dağıtıcısıdır.

Q : Tribest ürünleri nerede üretiliyor?

A : Tribest, California merkezli bir Amerikan firmasıdır ve ürünler Güney Kore’de üretilmektedir.

Q : Dynapro Vakumlu Blender satın aldığımda hangi parçalar çıkıyor?

A : El Vakum Pompası
1900 ml Sürahi
Paslanmaz Çelik Kepçe
Ana Gövde

Q : Dynapro Vakumlu Blender teknik özellikleri nelerdir?

A : Ürün Adı:Tribest Dynapro DPS-1050-F Vakumlu 2.5 HP Blender
Stok Kodu: DPS-1050-F
Barkod:0937550219 5
Menşei: Güney Kore
Motor:2.5 hp/beygir gücü
Kontrol Paneli: Aydınlatmalı LCD Ekranı
Ön Program:3
Vakum Aparati Pil:AA*4 pil
Hazne: BPA'sız Hazne
Ölçüler: 24,6 cm (E) x 45cm (Y) x 27 cm (D)
Ana Gövde Ölçü: 19 cm
Ağırlık: 5,9 kg
Koli Ölçüsü: 52,5 cm (E) x 33,5cm (Y) x 32 cm (D)
Koli Ağırlığı :9,1 kg
Enerji Tüketimi 1865W
Voltaj Aralığı 230V
Frekans Aralığı 50/60Hz
Kablo Uzunluğu 180 cm

Q : Dynapro Vakumlu Blender ile neler yapabilirim?

A : Dynapro Vakumlu Blender, favori tariflerinizin lezzetini, dokusunu ve besin içeriğini zenginleştiren eşsiz bir vakumlu blender sistemine sahip olduğundan istediğiniz tüm meyve sebzeleri blend edebilirsiniz. Yapabileceğiniz bazı tarif önerilerimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 

Q : Dynapro Vakumlu Blender’da bulunan Vakum Teknolojisi nedir?

A : Vakum teknolojisi, blender haznesindeki havayı dışarı atarak vakumlu bir ortamda işlem yapmanızı sağlar. Bu sayede gıdalarınızın okside olmasının önüne geçer, size fayda sağlayan antioksidanlar, enzimler ve besin maddelerini korur. Vakumlu blender işlemi sayesinde herhangi bir başka blenderlarla yapamayacağınız hava kabarcığı olmayan kremamsı dokular oluşturmanızı da sağlar.

Q : Dynapro Vakumlu Blenderı vakumsuz ortamda çalıştırabilir miyim?

A : Tabii ki çalıştırabilirsiniz. Sadece el vakum pompasını takmayarak vakumlama yapmayacaksınız.

Q : Dynapro Vakumlu Blender’da çorba yapılabilir mi ?

A : Evet yapabilirsiniz ancak bunu kesinlikle vakumlu ortamda yapmamanız gerekir. Bıçağın hızı ile oluşan friksiyon sonucu ısınan sıvı kapağın patlamasına neden olur. Isınan havanın haznenin dışına çıkabilmesi için üst kapağın da hafif aralık bırakılması gerekir.

Q : Bebek maması ne şekilde yapabilirim?

A : Dynapro püreleme özelliği bebekleriniz için idealdir. Hem besin değerini korur hem de tüm haşlanmış meyve ve sebzeleri hazneye koyup püre haline getirir.

Q : Islak ve kuru doğrama arasındaki fark nedir?

A : Islak doğrama havuç ve kereviz gibi malzemeleri doğramanın kolay bir yoludur. Gıdaların hazne içinde rahat hareket edebilmesi için doğramak istediğiniz malzemeyle birlikte hazneye su ekleyin. Kuru Doğrama da kuruyemiş, sert peynir gibi sert gıdaları direk hazneye koyarak ufak şekilde doğrayabilirsiniz Her iki yöntem içinde 8-12 kez veya istenen kıvama gelinceye kadar darbe ( pulse ) tuşuna basarak doğrayın.

Q : Kuruyemiş ezmesi yaparken hazneyi ne kadar doldurmalı, nelere dikkat edilmeli?

A : Kuruyemiş ezmesi yapımında motor yakma olasılığı maalesef çok yüksektir. Bunu önlemek için öncellikle haznenizi fazla doldurmayın. Kuruyemiş miktarı haznenin yarısını geçmemeli. İlk başta düşük hızda çalıştırıp kuruyemişler parçalandıktan sonra kademe kademe en yüksek hızda yağını bırakana kadar çevirin.

Q : Dynapro Vakumlu Blender gıdaların değerini nasıl korur?

A : Blender uzun süre çalışırken yarattığı ısıyı kontrol edemeyiz. Eğer çiğ beslenme ile ilgili bir tarif yapıyorsanız enzimlerin canlı kalması için ısının 47,7°C’nin üzerine çıkmaması gerekir. İşte tam da bu sebepten Dynapro’nun üzerinde çiğ sıcaklık göstergesi vardır. Blend ettiğiniz ürünlerin sıcaklığı 47,7°C’nin üzerine çıkması durumunda, Çiğ Sıcaklık Göstergesi maviden beyaza döner.

Q : Çiğ Sıcaklık Göstergesi maviden beyaza dönmekte, bunun nedeni nedir?

A : Çiğ tariflerinizin çiğ kalmasını sağlamak amacıyla, blender kabındaki sıcaklık 47,7°C’nin üzerine çıkması durumunda, Çiğ Sıcaklık Göstergesi maviden beyaza dönmektedir.

Q : Dynapro Vakumlu Blender kaç adet işlem modu vardır?

A : Dynapro 3 farklı işlem modu ile kolay kullanım olanağı sağlar.

Püreleme (Blend) Ön Ayar Tuşu: 30 saniyelik blender işlemi için Püreleme Ön ayar Tuşuna basın. Püreleme Ön ayar Tuşuna her bastığınızda, toplam blender süresine otomatik olarak 30 saniye daha eklenecektir.

Doğrama (Pulse) Ön ayar Tuşu: 30 saniye boyunca otomatik doğrama için Doğrama Ön Ayar Tuşuna basın. Doğrama Ön Ayar Tuşuna her bir basma toplam doğrama süresine 30 saniye ekleyecektir

Kombinasyon Ön Ayar Tuşu : 30 saniyelik püreleme işleminden önce üç sefer doğrama işlemi için Kombinasyon Ön Ayar Tuşuna basın. Kombinasyon Ön Ayar Tuşuna her bastığınızda, toplam çalışma süresine otomatik olarak 30 saniye daha eklenecektir 3 ayrı tek tuş moduna ek olarak değişken hız ayarı ile karıştırma işlemini tamamıyla kontrol edebilirsiniz.

Q : Vakumlu El Pompası ne ile çalışır?

A : Vakumlu El Pompası sekiz adet AA pil ile çalışır. Pil kalitenize göre 200 kere vakumlama yapabilirsiniz.

Q : Vakumlu işlemimi yaptım ama haznemin içindeki hava alınmadı?

A : Hem küçük hem büyük kapağın sıkıca kapandığından emin olun. Küçük kapağın üstündeki silikon kapakçığın kapanmasını engelleyen kir olmadığına dikkat edin. Vakumlu el pompasını doğru yerleştirmeye özen gösterin.

Q : Bıçak boşa dönüyor, haznenin içinde hiçbir şey hareket etmiyor, bu neden olur?

A : Muhtemelen hazne ortasında ve bıçak üstünde hava boşluğu oluşmuş ve bıçak boşa dönmektedir. Bu durumda makinanızı durdurup spatula ile haznenin kenarındaki gıdaları bıçağın üzerine doğru indirmeniz gerekir. Kuruyemiş ezmesi gibi fazla sıvı olmayan gıdalarda bunu birkaç kere tekrarlamanız gerekebilir. Eğer smoothie gibi daha sulu bir karışım yapıyorsanız sorunun iki kaynağı olabilir: Karışım ya çok soğuk ya da çok kurudur. Buz ve/ve ya donuk meyvelerin azaltılması ya da sıvının arttırılması çözüm olabilir.

Q : Darbe ( pulse ) özelliği nedir? Ne işe yarar?

A : Bu düğmeye bastığınız ve basılı tuttuğunuz sürece makine en yüksek hızda çalışır. Kısa süreli yüksek dozajlı güç gerektiren yerlerde kullanılır.

Q : Hazır programlara bastıktan sonra blenderimin başında durmak gerekir mi?

A : Dynapro çok güçlü olduğu için çalıştığı sürece başlarında durmanızı öneririz. Özellikle ilk çalışma anında çok hızlı dönen bıçakların savurduğu donuk ürünler ve buz parçaları hazneyi yerinden oynatır. O yüzden hazneyi kapağın üstünden tutmanızı öneririz.

Q : Blenderimi ne kadar süre çalıştırabilirim?

A : Motorun aşırı ısınıp yanma riskine karşı aralıksız 4 dakikadan fazla çalıştırılmamalıdır.

Q : Blenderimda donmuş ürün blend edebilir miyim?

A : Dynapro profesyonel kullanıma uygun çok güçlü bir makinedir. Donuk ürünü kremamsı bir hale getirir ve buz kırma da çok başarılıdır.

Q : Paslanmaz Çelik Kepçe ne işe yarar?

A : Blend etme esnasında ürünleri karıştırmak gerekebilir. Bu kepçeyi haznenin üstündeki küçük kapağı kaldırarak haznenin içine doğru yerleştirebilirsiniz. Kepçenin etrafındaki koruyucu halka bıçağa değmesini engeller. Kepçe yerine alternatif bir şey kullanmanız çok tehlikelidir, hızla dönen bıçaklara temas etme ihtimali ciddi tehlikeler yaratabilir.

Q : Dynapro için vakumlayıp yanımıza alabileceğimiz sürahiler var mı?

A : Dynapro satın aldığınızdan farklı sürahiler yok, ayrıca satılmaktadır.

Q : Blenderimi dış mekanlarda kullanabilir miyim?

A : Tribest ev tipi blenderlar ev içinde kullanıma göre tasarlanmıştır. Blenderinizi ıslanabileceği dış mekanlarda kullanmayın. Bu durum garantiyi geçersiz kılar.

Q : Hazne hangi malzemeden yapılmıştır?

A : Hazne BPA katkı maddesi bulunmayan kolypolystreden yapılmıştır.

Q : Dynapro Vakumlu Blender ne şekilde ambalajlanmıştır?

A : Tüm ürünlerimiz kargoda oluşabilecek zararları önlemek adına çift kutu ile özel ambalajlanmıştır.

Q : Blenderıma yiyecek dışında başka bir şey koyabilir miyim?

A : Mutfak eşyaları, taş, cam ve diğer gıda dışı ürünlerin hazneye konması tehlikelidir. Bu tür yabancı cisimlerin neden olduğu hasarlar garantiyi geçersiz kılar.

Q : Haznemin içeriği ne kadar sıcak olabilir?

A : Hazne içindeki sıvının ulaşması gereken maksimum sıcaklık 80 ° C'dir. Blenderiniz karıştıkça ısınır, çorba yapmak için 3-4 dakika çalıştıracaksanız 46 ° C'nin üzerinde malzeme koymayın. Bu dirseğinize ılık gelen su sıcaklığıdır. Kaynar suyun hazneniz için çok sıcak olduğunu ve asla haznenize dökülmemesi gerektiğini lütfen unutmayın. Haznenizi kaynar suyla yıkamayın.

Q : Haznemin ömrünü nasıl en üst düzeye çıkarırım?

A : Haznenizi saklama kabı olarak kullanmamanızı veya gece boyunca sıvıları haznenizde bırakmamanızı öneririz, kullanımdan hemen sonra da haznenizi yıkamanız Haznenizin temizliğini yaparken yıkama önerilerini dikkate almanız da haznenin ömrünü etkiler.

Q : Haznem neden şeffaflığını kaybetti? Sanki buğulu gibi

A : Tahıl, baklagiller, fasulye, pirinç veya fındık öğütmek buğulanmaya ve hafif çizikler oluşmasına neden olur. Bazı yeşillik, turunçgillerin kabukları, baharat, zerdeçal ve protein tozlarının kullanılması da lekeli bir görünüme neden olacaktır.

Bunun kozmetik bir değişiklik olduğunu ve haznenin garantiniz kapsamında olmadığını lütfen unutmayın. Haznenizin performansını kesinlikle etkilemez.

Q : Blenderim kapağı açık çalışır mı?

A : Blenderı kapağı açık şekilde asla çalıştırmayınız.

Q : Dynapro Vakumlu Blenderim çalışırken durdu ve hafif bir koku çıkarttı? Ne yapmalıyım?

A : Bunun nedeni makineniz özel bir özellikle donatılmıştır: Otomatik Aşırı Yüklenme Engelleyici. Bu özellik motoru korumak ve makinenizin aşırı ısınmasını engellemek üzere tasarlanmıştır. Bu Otomatik Aşırı Yüklenme Engelleyici devreye girdiğinde motorun kapanmasını sağlar ve hafif bir koku çıkartmasına sebep olabilir. Bu durum da blenderinizi bekleterek soğumasına izin verin sonra normal kullanıma geçebilirsiniz.

Q : Dynapro Vakumlu Blenderimi ilk çalıştırdığımda çok fazla yanık kokusu ve duman çıktı? Ne yapmalıyım?

A : Doğru elektrik akımına bağladığınız sürece ilk çalışmada yanık kokusu ve duman çıkabilir. Bunun nedeni hızla dönen çarkların yerlerine oturmasıdır.

Q : Dynapro Vakumlu Blender temizliği nasıl yapılır?

A : Ana Gövde ; Güç kablosunu fişten çekin ve Dış yüzeyini, yumuşak bir sıvı deterjana veya sıcak suya batırılmış, nemli,yumuşak bir bez veya süngerle silin. Motorun olduğu bölümü suya sokmayın.Tuşları rahatça çalışabilecekleri şekilde iyice temizleyin.

Hazne ; Hazneyi yarısına kadar sıcak su ile doldurun ve birkaç damla sıvı bulaşık deterjanı ekleyin. Değişken Hız Ayarını (Variable Speed Dial) minimuma çevirin. Değişken Hızı yavaşça maksimuma çıkartın ve makineyi 10 ila 20 saniye çalıştırın.

Blender’ı yiyecek kalıntılarından temizlemek için HİÇBİR ZAMAN çamaşır suyu gibi sert temizleyiciler kullanmayın.

Q : Dynapro Vakumlu Blender hangi parçaları bulaşık makinasında yıkanabilir?

A : Vakumlama özelliğini ters yönde etkilememesi için haznenin hiçbir parçasının bulaşık makinasında yıkanmasını tavsiye etmeyiz. Ancak teknik olarak büyük ve küçük kapaklar hariç diğer tüm hazne parçaları bulaşık makinasında yıkanabilir.

Q : Garanti süresi nedir? Kapsamı nedir?

A : Tüm Tribest ürünlerin garanti süresi 2 yıldır. Bu hem motor hem de hazne için geçerlidir.

Q : Ürünün garantisi başka ülkelerde geçerli mi?

A : Hayır, geçerli değildir. Satın aldığınız Tribest ürünlerinin garantisi satın aldığınız ülke dahilinde geçerlidir.

Q : Türkiye’den aldığım Tribest blenderimin başka ülkelerde kullanabilir miyim?

A : İlgili ülkenin elektrik akımı Türkiye ile uyumluysa kullanılabilinir.

Q : Türkiye’den aldığım Tribest blenderimin garantisi başka ülkelerde kullanırsam geçerli mi?

A : Türkiye’den almış olduğunuz Tribest blenderinizin garantisi sadece Türkiye’de geçerlidir.

Q : Servis için nereye başvurmamız lazım?

A : Servis konusunda Defya Müşteri Hizmetleri sizlere yardımcı olacaktır. Haftanın 6 günü çalışma saatleri içerisinde Defya Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz

Defya Müşteri Hizmetleri: [email protected] - 0212 299 29 39 / 0539 383 12 97

Q : Makine tamirinden anlarım, motor kapağını açıp tamir etmeyi denemeli miyim?

A : Blender motor kapağını kesinlikle çıkarmayın. Tüm tamirin yetkili servis tarafından yapılması gerekmektedir aksi taktirde garantiyi geçersiz kılar.

Q : Plastik sağlığa zararlı değil mi? Niye Hazneler cam değil?

A : Cam kavanozlar sadece düşürüldüğünde değil, aynı zamanda yüksek hızda karıştırma sırasında da parçalanabilirler. Buz ve dondurulmuş meyve gibi çok sert ürünler hızla dönen bıçaklar tarafından sert bir şekilde hazneye çarparlar. Bundan dolayı hazne, darbeye dayanıklı ve BPA’sız kopolyester’den üretilmiştir.

Dynapro hazneler çok hafif olduğundan dolayı Cam hazneden daha kolay kavranıp ve taşınabilir.

Q : Bıçaklar hazneden çıkartılabiliyor mu?

A : Evet, temizlik amacı ile bıçaklar altındaki somunu gevşeterek çıkartılabilirsiniz. Bu işlemi sıklıkla yapmanızı önermeyiz çünkü tekrar monte etme aşamasında oluşabilecek ihmaller büyük kazalara sebep olabilir.

Q : Haznenin içine ürünler hangi sıra ile konulmalı?

A : En iyi sonucu elde etmek için malzemeleri her zaman aşağıdaki sırayla hazneye koymanızı öneririz:

1. Sıvılar (örn. su, meyve suyu, süt)

2. Yumuşak katılar (örn., fıstık ezmesi, muz veya diğer yumuşak meyveler, toz malzemeler)

3. Katı, yoğun veya dondurulmuş malzemeler (örn., havuç, dondurulmuş çilek, buz) Bunun nedeni Blender bıçağının sıvı içerisinde çalışmaya başlaması ve katı malzemeleri kendine doğru bir girdap şeklinde çekmesidir.

Çerez Kullanımı

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerezler kullanıyoruz. Çerez kullanımını tercih etmiyorsanız tarayıcınızın ayarlarından çerezleri silebilir ya da engelleyebilirsiniz.