Kereviz Sapı Suyu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Detoks Tavsiyeleri/Reçeteler/Sağlıklı Yaşam Üzerine

Kereviz Sapı Suyu Nedir? Faydaları Nelerdir?

19 Şubat 2020 By

Son birkaç senedir gerek Sosyal Medya’da gerekse yurtdışı haber kanallarında Kereviz Sapı Suyu hakkında çok fazla yazı ve video görmeye başladık. Başta sporcular ve ünlüler olmak üzere çok fazla kişi tarafından Kereviz Sapı Suyunun faydaları gerek fotoğraf paylaşarak gerekse Instagram’da video paylaşarak devamlı önümüze çıkıyor. Bu kişilerin değindikleri temel husus ise Kereviz Sapı Suyunun cilde iyi gelmesi, karaciğeri temizlediği, sindirim sistemine iyi geldiği ve hatta ve hatta bilinmeyen hastalıklara bile iyi geldiği. Defya Ailesi olarak bu konuya son dönemde eğildik ve hatta Youtube video kanalımızda Kereviz Sapı Suyu tariflerine yer vermeye başladık. Kanalımıza gelen birçok yorumu da dikkate alarak Kereviz Sapı Suyu faydalarını ve nasıl tüketmemiz gerektiği ile ilgili kısa bir yazı yazmak istedik.

Kereviz, sapı ile birlikte satılabileceği gibi sapsız bir şekilde de satışa sunulan bir üründür. Manavlar genellikle sap kısmını ayırarak satsa da sadece kereviz sapı alabileceğiniz yerler de bulunur. Kereviz sapını satın aldıktan sonra sıra geldi kereviz sapı suyunu hazırlamaya!

Kereviz Sapı Suyu Nasıl Hazırlanır?

Kereviz sapı suyunu hazırlamaya başlamadan önce bilinmesi gereken en önemli nokta tat konusunda yardımcı ürünlerle farklı sonuçlar alabileceğinizdir. Suyu hazırlarken farklı yöntemlerden faydalanabilirsiniz. İlk olarak kereviz saplarını iyice yıkamanız gerekiyor. Daha sonrasında ise birçok farklı cihaz ile sapların suyunu çıkartabilirsiniz. Önerimiz ise bir slow juicer – yavaş katı meyve sebze sıkacağı – yada soğuk press katı meyve sebze sıkacağı kullanmanız. Bu cihazlar en sağlıklı ve doğal yöntemde Kereviz Sapı Suyu elde etmenize yardımcı olur. Kereviz sapı suyu elde ederken uygulanacak ikinci yöntem kereviz saplarını ufak doğrayıp az bir suyla blenderda 1 dakika harmanlamak. Çıkan karışımı ise bir tülbent ’den geçirerek süzdükten sonra Kereviz Suyunuzu içebilirsiniz.

Defya Ailesi olarak her 2 metodu da destekleyen cihazlarımız mevcut.

Soğuk Press Katı Mevye Sıkacağı: Greenstar Elite, Solostar 4, Z-Star, Slowstar veya Lurch

Blender: Blendtec Classic 575, Blendtec Designer 625, Blendtec Pro 800, Dynapro, Personal Blender

Kereviz Sapı Suyunun Faydaları

Kereviz sapı suyunun faydaları saymakla bitmez. Aşağıda sizler için sıralayacağımız faydaları okuyarak kereviz sapının suyu sayesinde yaşadığınız sorunları ortadan kaldırabilir veya elde etmek istediğiniz durumlara ulaşabilirsiniz.

•          Kilo vermede oldukça faydalıdır.

•          Tatlı yeme ihtiyacınızı bastırır.

•          Vücudunuzdaki ödemlerin dışarı atılmasını sağlar.

•          Karaciğeri temizler.

•          Antioksidan özellikleri sayesinde vücuttaki zararlı maddeleri uzaklaştırır.

•          Kan dolaşımını kolaylaştırarak damarları rahatlatır.

•          Sivilce ve siyah noktaların oluşumlarını engeller.

•          Uyku düzeninde bozukluk yaşayan bireylerin daha sağlıklı uyumasına yardımcı olur.

Tüm bu avantajları ve daha fazlasını elde etmek için Defya’nın kereviz sapı ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Kereviz sapı suyu ile ilgili video serimizi izleyebilirsiniz.